django - en to bs translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
bs: preusmjeren sa

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
bs: Ovo mora biti apsolutna putanja bez imena domena. Na primjer: '/events/search/'.

en: redirect to
bs: preusmjeri ka

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
bs: Ovo može biti ili apsolutna putanja (kao gore) ili pun URL koji počinje sa 'http://'.

en: redirect
bs: preusmjeravanje

en: redirects
bs: preusmjeravanja
