django - en to gd translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
gd: Ath-stiùiridhean

en: site
gd: làrach

en: redirect from
gd: ath-stiùireadh o

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
gd: Bu chòir seo a bhith ’na shlighe absaloideach as aonais ainm na h-àrainne. Ball-eisimpleir: “/tachartasan/lorg/”.

en: redirect to
gd: ath-stiùireadh gu

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
gd: Faodaidh seo a bhith ’na shlighe absaloideach (mar a tha gu h-àrd) no ’na URL slàn a thòisicheas le “http://”.

en: redirect
gd: ath-stiùireadh

en: redirects
gd: ath-stiùiridhean
