django - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
hr: Preusmjeravanja

en: site
hr: stranica

en: redirect from
hr: preusmjeri od

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
hr: Ovo bi trebala biti apsolutna putanja, bez imena domene. Primjer: '/events/search/'.

en: redirect to
hr: preusmjeri na

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
hr: Ovo može biti ili apsolutna putanja (kao gore) ili potpuni URL koji počinje sa 'http://'

en: redirect
hr: preusmjeri

en: redirects
hr: preusmjeravanja
