django - en to io translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
io: ridirektar de

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
io: Ico devas esar absoluta voyo, exkluzante la domeno nomo. Exemple: "/eventi/serchado/".

en: redirect to
io: ridirektar a

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
io: Ico devas esar absoluta voyo (kam supre) o kompleta URL uzante "http://".

en: redirect
io: ridirekturo

en: redirects
io: ridirekturi
