django - en to ml translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
ml: പഴയ വിലാസം

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
ml: ഇത് ഡൊമൈന്‍ നാമം ഉള്‍പ്പെടാത്ത ഒരു കേവലമാര്‍ഗം (വിലാസം) ആവണം. ഉദാ: '/events/search/'.

en: redirect to
ml: പുതിയ വിലാസം

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
ml: ഇതൊരു കേവല മാര്‍ഗമോ 'http://' എന്നു തുടങ്ങുന്ന പൂര്‍ണ്ണ വിലാസമോ (URL) ആവാം

en: redirect
ml: വിലാസമാറ്റം

en: redirects
ml: വിലാസമാറ്റങ്ങള്‍
